Powered by Smartsupp

O nás

Firma IMPORTO Drive s.r.o. (dále jen IMPORTO) byla založena v roce 2009 Petrem Boušou jako studentský projekt individuálního dovozu nových vozidel z Itálie a později i ze Skandinávie při jeho studiu na pražské Vysoké škole ekonomické (VŠE). Postupem času, od roku 2014 a dále, se IMPORTO přeorientovalo z dovozu vozidel koncovým zákazníkům do Česka na velkoobchod s novými vozy, které dodává dalším obchodníkům v EU, ale i za jejími hranicemi. V roce 2023 se IMPORTO díky stavbě nového sídla, showroomu a skladu v Klatovech vrací zpátky ke svým začátkům a znovuotevírá model prodeje vozů i koncovým zákazníkům v Česku.

2009

IMPORTO bylo založeno 28. 5. 2009 Petrem Boušou, který je dodnes majitelem a ředitelem firmy. První kancelář se showroomem byla otevřena v pronajatém prostoru na Plzeňské v Klatovech. Tato ulice se nám stává osudnou, v roce 2023 se do ní po několikaleté pauze vracíme, tentokrát do vlastních prostor. V roce 2009 nabíráme prvního zaměstnance, Martina Muchnu, na pozici prodejce. Martin je náš nejdéle sloužící zaměstnanec a aktuálně působí jako prokurista firmy.

2010

V roce 2010 nám rostou prodeje, a postupně začínáme nakupovat a prodávat vozy po kamionech. Realizujeme také první přeshraniční B2B prodeje do Německa, které v této době považujeme za okrajové.

2011

Stěhujeme se do vlastních prostor, nově zrekonstruovaného objektu v Klatovech, konkrétně do ulice Puškinova. Nový areál nám umožňuje vystavit až 20 vozidel a uskladnit více než trojnásobek. Zde vydržíme 12 let a jsme hrdí na svítící reklamu s tehdy začínající LED technologií.

2014

Strategie firmy se mění, soustředíme se především na vývoz vozů do EU. Zakládáme dceřinou společnost IMPORTO DE GmbH v německém Ambergu. Prodejní kancelář v Německu nám usnadňuje vstup na německý trh, prodeje nám rostou a IMPORTO se rozrůstá o další zaměstnance.

2018

Chuť nadále růst nás neopouští. Otevíráme pobočku v Praze v ulici s příznačným názvem Bavorská. V tomto roce se již plně soustředíme na B2B obchod. Překračujeme magickou hranici 3 000 prodaných vozidel, které ročně doručíme našim zákazníkům po celé Evropě a v tomto směru chceme pokračovat i nadále.

2022

Začínáme stavět nové sídlo v Klatovech, které se skládá z kancelářské budovy, showroomu, skladu a rozsáhlého venkovního parkoviště.

2022

V tomtéž roce se náš pražský prodejní tým stěhuje do moderní budovy Aspira Business Center v Praze na Bucharově ulici. Pokračuje expanze na nové trhy, prodáváme do 15 různých zemí v EU i mimo ni.

2023

Model prodeje vozů koncovým zákazníkům skrze nezávislé prodejce se IMPORTO v roce 2023 rozhodlo přenést do Česka. Pro tyto účely bylo v květnu 2023 otevřeno nové centrum s více než 300 skladovými vozy v Klatovech.