Powered by Smartsupp

Jak šel čas se společností IMPORTO

IMPORTO Drive s.r.o. jsme založili v roce 2009 jako studentský projekt individuálního dovozu nových vozidel z Itálie a později ze Skandinávie.

V současnosti je naší specializací velkoobchod s novými vozidly v rámci EU. Nové vozy dokážeme po jednání s výrobci a importéry v různých zemích nakupovat s atraktivními slevami. Vozy pak nabízíme našim zákazníkům levněji než tradičním způsobem prodeje a to vždy s tovární zárukou výrobce.

2023

V rekordním čase stavíme a otevíráme skladové i prodejní centrum s kapacitou více než 400 vozidel. Naše ambice je nabízet "zánovní vozy levněji“ také českým zákazníkům.

2022

Začínáme stavět nové B2B centrum v Klatovech. Náš pražský tým se stěhuje do moderní budovy Aspira v Praze na Bucharově ulici.

2018

Máme chuť stále růst. Proto otevíráme pobočku v Praze v ulici s příznačným názvem Bavorská. Tento rok se pro nás stává rokem opravdového B2B obchodu. Překračujeme magickou hranici 3 000 prodaných vozidel, které ročně doručíme našim zákazníkům. To je pro nás standardem dodnes.

2014

Zakládáme dceřinou společnost IMPORTO DE GmbH v Ambergu. Prodejní kancelář v Německu nám má zajistit snazší vstup na německý trh. Toto se nám daří a prodáváme více než 250 vozů. Přesto je pro nás v tomto roce příjezd plně naloženého kamionu stále událost týdne.

2011

Stěhujeme se do nového objektu v Klatovech, konkrétně do ulice Puškinova 663. Zde vydržíme 12 let a jsme hrdí na svítící reklamu s tehdy začínající LED technologií i možnost vystavit zde 20 vozidel, které máme skladem. Také jsme nadšeni skutečností, že průměrně prodáme jedno vozidlo každý týden.

2010

Na náš sklad jsme v tomto roce nakoupili první plný kamion vozidel Hyundai i30. V současné době se u nás v rámci B2B obchodu naloží minimálně dva kamiony denně.

2009

Naše společnost vznikla 28. 5. jako původní studentský projekt na individuální dovoz vozidel z Itálie. Sídlíme ve sdílené kanceláři na Praze 5 a již tehdy vnímáme jako nutnost mít alespoň dva kusy skladových vozidel. V roce 2009 u nás jako prodejce začal pracovat Martin Muchna, který je dnes prokuristou společnosti.